کلمه ی سمفونی از دو کلمه sym به معنی باهم و phons به معنی صدا گرفته شده است ,سمفونی در موسیقی قطعه ایی است که از ۴موومان تشکیل می شود ,موومان اول ,دو تم دارد.یک تم آن همانند مرد (مثبت و قوی ) و دیگری همانند زن (تغزلی و لطیف )است و موومان دوم بالاترین قدرت آهنگساز می باشد و موومان سوم شادترین قسمت قطعه است و موومان چهارم شا مل تخیل و مهارت است. هر سمفونی برای یک ارکستر کامل ساخته میشود، که ارکستر کامل نمادی از یک زندگیست که تمام ابعاد آنرا در بر میگیرد. هر اتفاقی در زندگی ما نمادی از یک ساز است. سازهایی با نوا و صدایی مخصوص به خود شادی، غم، شکست، پیروزی و موفقیت هر سمفونی می تواند در قالب فرمی در بیاید فرمی که تم اصلی آن داستان پرواز آدمهای موفق را ارایه کند ,آدمهایی با تفکر و ایده ی نو که دنبال ایجاد جهان نو و پر از پروازند .مقدمه ایی طولانی از جنگ با شکست ها و نا امیدی ها و حس قشنگ پرواز و اوج رسیدن به یک خواسته ,یک آرزو  و تحقق یک رویا و ما باهم می توانیم این باور پرواز و اوج را تحقق ببخشیم .

سمفونی پرواز

درباره تد

تد که با حروف لاتین TED نوشته می شود، سازمانی غیرانتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند » اختصاص دارد . حدود 30 سال پیش تد کار خود را با یک کنفرانس چهار روزه آغاز کرد. با این حال تاکنون در جهت تحقق مأموریت خود، توسعه پیدا کرده و اجزای زیادی را شامل میشود. هر دو کنفرانس سالانه ی تد از پیشوایان اندیشه و عمل جهان دعوت می کند تا در ۱۸ دقیقه یا کمتر سخنرانی کنند. سخنرانی هایی که بسیاری از آنان در وب سایت TED.COM به صورت رایگان قابل دسترس هستند. از سخنرانان تد می توان به بیل گیتس، ریدلی اسکات، استیو جابز و فیلیپ استارک اشاره کرد. کنفرانسهای سالانه ی تد در هر بهار در بریتیش کلومبیای ونکوور به همراه پخش همزمان آن برگزار می شود.

هدف تدکس گسترش ایده های ارزشمند است. این برنامه شامل رویدادهایی بومی و خود ساخته می باشد. در این رویداد ها افراد گرد هم جمع می گردند تا بتوانند شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس های تد را تجربه کنند. در یک رویداد تدکس، سخنرانی های زنده به همراه پخش ویدیوهای تد، جوانه های تبادل نظر و روابط عمیق بین افراد را شکوفا می کند. این رویدادها که بومی هستند و توسط گروه های مستقل برگزار می شوند، تحت برند تدکس نامگذاری شده اند. در تدکس، حرف ایکس نشان دهنده ی رویدادی است که مستقل برگزار می شود. آنچه تد در اختیار برنامه های تدکس می گذارد، مجموعه راهنمای برگزاری این گونه از رویدادهاست، اما هر رویداد تدکس توسط گروه خودش برگزار می شود. پیش از این در بیش از 1500 شهر جهان و 300 کشور رویداد تداکس برگزار شده است. رویداد تداکس امروز تبدیل به یکی از جذاب ترین برنامه های داوطلبانه فرهنگ ساز در جهان گشته است.

درباره تدکس

درباره تدکس علم وصنعت

رویداد تدکس علم و صنعت یک کنفرانس یک روزه با ۱۰۰ نفر شرکت کننده می باشد. در این کنفرانس، سخنرانی با موضوعات مختلف علمی، فرهنگی، هنری، زیست محیطی و غیره (به غیر از هرگونه موضوع سیاسی) در ارائه های زیر ۱۸ دقیقه مطرح میگردند. شرکت‌کنندگان در رویداد به دو صورت ثبت نام و دعوت مستقیم در رویداد شرکت خواهند داشت. همه‌ی سخنرانی‌ها ضبط شده و بعدها به صورت رایگان در اختیار مردم قرار خواهند گرفت. سخنرانی ها حتی الامکان به زبان فارسی خواهند بود و در غیر این صورت ترجمه همزمان استفاده خواهد شد. در میان برنامه سعی می شود تا شرکت کنندگان با همدیگر آشنا شده و به اشتراک ایده هایشان بپردازند تا شبکه سازی صورت گرفته و موجب خروجی های ارزشمند از این رویداد گردد.