اصغر محمدی خنامان

مخترع

ایستایی و پویایی
زندگی دکتر اصغر محمدی خنامان از روستایی در دل کویر (خنامان)، آغاز و در مسیر کرمان، دانشگاه صنعتی شريف و سازمان انرژی اتمی ايران و از آنجا به مرکز تحقيقات هسته ای سوئد، انستیتو تکنولوژی استکهلم و دیگر مراکز علمی جهان گذر میکند. روستا زاده ای که ایستایی و مرداب گونه شدن را رد و پویائی و جستجوگری را برمی گزیند. او در این سخنرانی داستان سیر پر از فراز نشیب زندگی علمی خود که ماجراهایی از خلاقیت، مربیگری و اختراع در آن جاری است را روایت می کند.

مسعود باقرزاده کریمی

مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی

کلید عبور انسان از چالشهای زیست محیطی کره زمین
کم و بیش همه ما حس کردهایم که این روزها حال و روز زمین چندان خوب نیست. زمین ، این خانه سخاوتمند ما دیگر برای این مهمانی کفایت نمیکند. پیشبینی ها حاکی از این است که با سیری اینچنین ، در سال 2023 میزان تقاضای ما از زمین به دو برابر توانایی آن میرسد و دیگر یک زمین برای بشر کافی نیست ، حال چاره چیست؟ "دکتر مسعود باقر زاده کریمی" برایمان از دورانی جدید در تعامل با زمین و نگاهی تازه به محیط زیست میگوید.

احسان نگین

ادیولوژیست

وقتی مغز نمی شنود
تصور کنید صداها را بشنوید ولی درکی از آن نداشته باشید! احسان نگین معتقد است ۲ تا ۳ درصد کودکان محصل ایرانی مبتلا به اختلالی هستند که باعث می شود گوش آنها صداها را بدرستی دریافت کند ولی مغزشان آنها را نشنود. در تدکس علم و صنعت با هم پای صحبت های احسان نگین می نشینیم تا هر آنچه درباره این اختلال هست را بشنویم و آگاهانه درباره راهکار های آن تصمیم بگیریم.

رضا بهزادیان

دبیر جشنواره فیلم‌ کوتاه کودک و نوجوان

لذت دیده شدن
در همه رویدادهای بزرگ دنیا مثل المپیک ، جشنواره ها و المپیاد ها یکی از اولویت های مهم دیده شدن است. اگر دیده شدن از سنین کودکی و نوجوانی امکان پذیر شود، حس اعتماد به نفس، تلاش برای رسیدن به آرزوها و خرد جمعی را تقویت خواهد کرد. البته این نوع بینش جهان بینی خاص خود را می طلبد. چگونه میتوان این لذت و پویایی را ایجاد کرد؟ آیا در سیستم آموزشی دنیای امروز این امکان وجود دارد؟

متین لشکری

گرافیک دیزاینر/هم بنیانگذار شرکت

persian food tours

چگونه می توانیم با غذای ایرانی دنیا را فتح کنیم؟
غذا جز جدایی ناپذیر از روابط انسانی و محور اصلی جشن ها، عزاداری ها و بهانه ای برای ارتباطات جدید است. نکته قابل توجه این است که غذا راهی گرم و جذاب برای کاوش آداب نادیده، ایجاد روابطی دلپذیر و ترویج فرهنگها است. غذای ایرانی، این مجموعه زیبا از رنگ، عطر و طعم مواد اولیه غنی و خوشمزه یکی از دلچسب ترین بخش های میهمانی ایرانی است که در متن تاریخ و فرهنگ ما جاری است. اما دنیا چقدر از غذای ایرانی میداند؟ چطور می توانیم غذای ایرانی را ترویج کنیم و با آن دنیا را فتح کنیم؟

رضا قوامی پور کومله

مخترع

دنیای جذاب اشیا
تعامل و ارتباطات در دنیای امروز دیگر فقط معطوف به انسان ها نیست، امروزه شاهد ارتباط اشیاء با یکدیگر هستیم.(M2M). بزودی تعداد زیادی از اشیاء قابلیت دریافت، پردازش و ارسال اطلاعات را خواهند داشت. اشیاء بر بستر شبکه های ارتباطی توانایی همکاری (interoperability) با یکدیگر را دارند تا دنیای جذاب تری برای ما بسازند. آیا با این تحولات روزی می رسد که اشیاء بر ما غلبه کنند؟ ارتباطات آنها چطور سبک زندگی ما را تغییر خواهد داد؟

سحرطوسی

گردشگر

دلخوشی هايمان همین نزدیکی هاست
حسرت هایی که میتوانند تبدیل به واقعیت شیرین شوند بعضی وقت ها بخاطر مسئولیت ها، سختی ها و یا ترس هايمان از انجام کارهايي که دوست داریم فاصله میگیریم و به جای ان به حال افرادی که دارند انجامشان میدهند غبطه میخوریم. بعد یاد همون مسئولیت ها میافتیم و با توجیه خودمان برمیگردیم و دوباره غرق روزمرگی هايمان می شویم اما باز حالمان خوب نمیشود!! اما من جدا از كارهايم ، تعهدات، حسرت ها یم را به هدف تبدیل کردم و آرزوهای همین چند وقت پیش من ،امروز بخشی از زندگی واقعی ام شده است.من حال خوب خودم رو پیدا كرده ام. شما حال خوب خودتان رو پیدا کردید؟ میدانید کجاست؟

حنیف مقدس

طراح داخلی

دوباره زنده کردن
وقتی که همه چیز را از دست میدهید درست همان لحظه‌ای است که باید بایستید و دوباره شروع کنید. تصمیم برای بقا به جای استیصال. مثل انتخاب برای زنده نگه داشتن یک تکه چوب. تکه چوبی که داستانهای زیادی رو از سرگذرانده و حالا هر خط و نقش روی اون حکایت از گذشته‌ای دارد که قرار گرفتن مقابل این تکه‌ها را به تجربه ای تکرار نشدنیِ فراتر از مواجهه با یک شی تبدیل میکند. حنیف مقدس، طراح داخلی و سازه‌های چوبی از چالش های زندگی حرفه ای خود و انگیزه برای راه اندازی اولین برند ایرانی چوبهای احیا شده میگوید.

مریم مهری

نقاش و مجسمه ساز

رد پای افسانه ها در واقعیت!
افسانه ها ردپایی در واقعیت دارند ،پرندگانی مثل سیمرغ که برآمده از تخیل شاعران و داستان پردازان به نظر می رسند درحقیقت روزی در جهان ما زندگی میکرده اند و منقرض شده اند . در سالهای اخیر گونه های جانوری و گیاهی با شتابی چند برابر در حال نابودی هستند . آیا انسان است که روایت تلخ انقراض گونه ها را رقم می زند ؟ فردا افسانه هایی خواهیم نوشت از پرندگانی همچون درنای سیبری که امروز خودمان نا آگاهانه سبب نابودیشان میشویم ؟